Спорожнення кишечника є важливим фактором в оцінці стану здоров’я дитини. І регулярності цього процесу надають велике значення. Якщо місячна дитина не какал добу, то батьки, як правило, починають метушитися. При затримці стільця, в першу чергу, слід звернути увагу на загальний стан дитини. Коли місячна дитина не какає, але не проявляє при цьому ознак неспокою (плач, сучение ніжками), у нього немає температури і не порушено відходження газів, то турбуватися не варто. Найімовірніше, це тимчасове явище (Ознайомтеся зі статтею: Скільки зазвичай какає місячна дитина).

Місячна дитина НЕ какає

Причини, за яких місячна дитина погано какає

У кожного малюка, по мірі розвитку травної системи, виробляється свій власний ритм спорожнення кишечника. Нормою буде вважатися та випорожнення кілька разів на день, і випорожнення кілька разів на тиждень. Питанням, чому місячна дитина не какає, варто занепокоїтися, якщо порушений звичний графік дефекації більш ніж на добу. Подібні затримки можуть бути викликані наступними чинниками:

 • слабкість передньої черевної стінки;
 • слабкість перистальтики кишечника;
 • психологічні фактори;
 • неправильне харчування матері-годувальниці.

Ці стани не потребують призначення проносних засобів і проходять з часом. Як правило, впоратися з ними нескладно:

 1. Необхідно регулярно масажувати животик малюка погладжуючими рухами за годинниковою стінці.
 2. Постаратися виключити події, які можуть налякати або стурбувати дитину.
 3. Ввести в раціон матері продукти багаті клітковиною.

Якщо ж ці заходи не допомагають і місячна дитина не какає протягом декількох діб, то варто звернутися до лікаря, навіть якщо відсутні ознаки занепокоєння.

Як розпізнати запор у грудничка

Не всі затримки стільця у малюків вважаються запорами. Про запорі можна говорити, коли місячна дитина погано какає і стілець у нього при цьому твердий, у вигляді горошку. Дитина в таких ситуаціях відчуває себе некомфортно і це помітно по його станом:

 • часто плаче;
 • тужиться, намагаючись спорожнити кишечник, іноді з криками;
 • сучит ніжками;
 • плаче при дотику до животика;
 • неспокійна під час годувань;
 • у нього не відходять гази.

Запори можуть бути пов’язані з порушеннями здоров’я матері або дитини. Якщо спостерігаються ознаки запору у малюка регулярно, то обов’язково слід відвідати лікаря і пройти призначене обстеження.

Докладна стаття про запорах немовляти — Запор у немовляти — ознаки, причини, як лікувати

Источник: krihitka.com.ua

Чому немовля пукає, але не какає?


Робота кишечника сильно залежить, звичайно, від харчування малюка. Якщо він знаходиться цілком на грудному вигодовуванні, то відсутність калу – це нормально. Материнське молоко – ідеальне, повністю засвоюється харчування, і грудничку просто нічим какати. Іноді з цієї причини калу не буває кілька днів.

Що робити коли немовля не какає

Грудне годування. Якщо малюк бадьорий і веселий, не плаче, що не сова ніжками, не намагається тужитися, перебуваючи повністю тільки на грудному вигодовуванні, то можна заспокоїтися.

Штучне вигодовування. Якщо дитина перебуває на штучному або змішаному харчуванні, то какати він повинен – ??поживні суміші не засвоюються на 100%.

У дітей перших місяців життя какашки в нормі мають консистенцію рідкої кашки світлого, часто жовтого кольору. Кількість дефекації може бути 3-4 рази за добу, може і менше. Становлення роботи шлунково-кишкового тракту – дуже індивідуальний процес, немає якихось жорстких критеріїв, які чітко визначали б, де норма, а де – ні.

Запор. Немовля пукає, але не какає через запору. При таких симптомах можна спостерігати сухі щільні калові маси замість кашки. Запор – це не відсутність калу, а сухість і щільність какашек. Дитині при цьому важко звільнитися від них, тому часто це супроводжується плачем і суканням ніжок. Також при запорах може спостерігатися здуття живота, відмова від їжі, неспокійний сон. При появі блювоти необхідно звернутися до педіатра.


Що робити коли немовля не какає

Іноді причиною відсутності дефекації є непрохідність кишечника, в цьому випадку ми спостерігаємо також і погане відходження газів. Це серйозний привід для надання невідкладної медичної допомоги малюкові. Якщо ж немовля часто пукає, але не какає – можна не хвилюватися, з прохідністю все в порядку.

Чому виникають запори:

 • перебуваючи на штучному харчуванні, малюк повинен отримувати пиття крім основної їжі. Якщо ж він п’є недостатньо, це також може привести до запору;
 • занадто ранній прикорм або переклад на штучне харчування також створюють зайве навантаження на кишечник;
 • психологічні причини також можуть вплинути на роботу шлунково-кишкового тракту;
 • якщо немовля на грудному вигодовуванні, то багато в чому поведінка його шлунково-кишкового тракту залежить від харчування мами.

При виникненні запору мамі потрібно виключати зі свого раціону продукти, що кріплять кишечник і викликають підвищене газоутворення.

Що робити, якщо дитина пукає, але не какає?

Якщо немовля пукає, але не може покакать, можна самостійно вжити таких заходів, і часто цього буває достатньо.

Що робити при поганому стільці у дитини:


 • м’яко натискаючи, помасажувати животик за годинниковою стрілкою навколо пупка;
 • дати теплої водички, якщо дитина – искусственник;
 • попрацювати ніжками – згинати їх до черевця і распрямлять;
 • викладати немовляти на живіт;
 • дати попити Плантекс.

Буває, що вищенаведені рекомендації слабо допомагають, і як і раніше немовля багато пукає, але не какає. Тоді можна спробувати простимулювати анус закругленою паличкою, змащеній кремом, або спробувати вставити гліцеринову свічку.

В крайньому випадку можна вдатися до мікроклізмі, але захоплюватися цим способом не варто, так як це погано позначається на мікрофлорі кишечника.

Дитина пукає, але не какає 2 дня

Коли дитина покакать, потрібно уважно розглянути калові маси на предмет наявності сухих твердих вкраплень. Якщо вони присутні, то краще звернутися до лікаря за консультацією про причини починається запору. Коли кал нормальний, то можна не турбуватися.

Якщо немовля пукає, але не какає добу, і при цьому нормально себе почуває, приводу для занепокоєння немає.

Якщо минуло вже дві доби з моменту останньої дефекації, а немовля при цьому тужиться, пукає, але не какає, то можливо причина в скупчилися газах, які не дають пройти калових мас. Має сенс вдатися до допомоги газовідвідної трубки.


Мамі треба зберігати спокій і дивитися на картину в цілому. Потрібно враховувати вид харчування і загальний стан малюка. І, звичайно, не забувати, що становлення ШКТ – справа не швидка, і кожна дитина дуже індивідуальний.

Місячна дитина пукає, але не какає

Досить часто батьки стикаються з проблемами засвоєння їжі у дитини. І часом такий момент в житті малюка може наступити з перших днів народження. Якщо дитина 1 місяць пукає, але не какає – можливо, це сигнал для занепокоєння.

Причини здуття. Перш ніж звернутися до педіатра, необхідно спробувати самостійно з’ясувати причину і усунути її в міру можливості. Якщо малюк знаходиться тільки на грудному вигодовуванні, які не вередує і у нього відсутня здуття живота, то турбуватися не варто. Лікарі пояснюють такий процес тим, що, крім газів, з дитячого організму просто нема чому виходити.

Що робити коли немовля не какає

Материнське молоко є унікальним: воно повністю засвоюється, тому і какати, виходить, що нічим. Однак надто рясне скупчення газів – явний сигнал до порушення роботи кишечника.

Найчастіше така картина виникає, коли годуюча мати не дотримується дієти:

 • їсть багато мучного;
 • в раціоні є бобові, капуста;
 • захоплюється кави;
 • чорним чаєм.

Дитині це особливо ніякої шкоди не робить, але батьки явно відчують дискомфорт.

Коли дитині місяць, він пукає, але не какає, а в іншому повний порядок, – переживати не варто.

Через кілька місяців у здорового малюка все само налагодиться, тому що зміцніє моторика кишечника і засвоєння молока придбає інший характер.

Якщо дитина 2 – 4 місяці пукає, але не какає, він знаходиться тільки на грудному вигодовуванні і у нього легке здуття животика, то тут допоможе звичайний масаж: здійснюйте навколо пупка повільні кругові рухи проти годинникової стрілки.

Змішане вигодовування. У тому випадку, коли дитина знаходиться на змішаному вигодовуванні і до того ж майже не какає, причина тоді криється в підгодовування. У таких ситуаціях вірним засобом виявляться сироп лактулози, що продається в аптеках під різними назвами, або дитячі свічки з гліцерином – вони полегшують акт дефекації.

Дитина, 2 роки: пукає, але не какає

Коли однорічна дитина пукає, але не може покакать – це може стати сигналом до появи самого поширеного захворювання шлунково-кишкового тракту, – запорів.

Причин запорів дуже багато, до найбільш частим відносять:

1. Неправильне харчування з недостатнім надходженням рослинної їжі в організм
2. Недолік рідини
3. Гельмінтоз, що викликає розлади і непрохідність кишечника
4. Дисбаланс мікрофлори кишечника


Що робити коли немовля не какає

Ці явища порушують рухову діяльність кишечника: харчові відходи не можуть вийти назовні, утворюється своєрідний затор.

Якщо дворічний дитина багато пукає, але не какає – це означає, що в кишечнику відбувається процес бродіння, тобто їжа перетравлюється, але неправильним способом.

Коли дитина сама не може сходити в туалет – треба йому в цьому допомогти. Незважаючи на те, що полиці аптек ломляться від різноманіття проносних засобів, все – таки, краще не вдаватися до них без призначення лікаря. Перевіреним, а головне безпечним засобом проти запорів є очисна клізма і гліцеринові свічки.

Часте пуканье без болю у дітей – нормальний процес, який виникає внаслідок ще недосконалою діяльності органів травлення. Навпаки, коли діти багато і з легкістю пукают, це означає, що шлунок злагоджено працює з кишечником.


Пуканье у малюків є навіть справжнім помічником: скупчилися гази з легкістю виходять з організму, запобігаючи появі коліків в животі. Тому батькам не потрібно турбуватися внаслідок занадто активного метеоризму у малюка, тому що пуканье – хороший фізіологічний показник зростаючого організму дитини.

Источник: ladyday.in.ua

Відсутність стільця у немовля: в чому проблема?

Перш ніж зрозуміти, чому немовля НЕ какає, слід дізнатися, як працює шлунково-кишковий тракт немовлят. Молодим батькам треба пам’ятати, що травна система немовляти влаштована дещо по-іншому, ніж у дорослої людини. Навіть доношені діти народжуються з не до кінця розвиненим шлунково-кишковим трактом, і його вдосконалення триває ще протягом кількох місяців після появи малюка на світ. До того ж мікрофлора шлунка і кишечника у новонароджених абсолютно стерильна: в ній отсуствуют будь-які бактерії, а перші мікроорганізми потрапляють в шлунково-кишковому тракті дитини з молоком матері.

Через особливості роботи травної системи немовля має певний режим дефекації. Так, новонароджені, що знаходяться на грудному вигодовуванні, какають після кожного годування, тобто не менше 7 разів протягом доби, а іноді і більше. Стілець при цьому має жовтий колір і кашкоподібну консистенцію. У штучному вигодовуванні акти дефекації відбуваються в кілька разів рідше – 1-3 рази на добу, а кал може бути світло-жовтим або коричневим.


На 2-3 місяці життя дитина вже не какає так часто. Для малюків, які перебувають на природному вигодовуванні, нормою вважається 3-6 актів дефекації за добу. Для тих, хто харчується сумішшю – 1-2 рази на день. Після цього терміну все стає дуже індивідуально: деякі малюки какають щодня, інші не випорожнюються по 2-3 дня. Але педіатри стверджують: навіть якщо немовля не какає добу або два дні, це ще не говорить про будь-якої патології і не є симптомом запору.

Лікарі пояснюють, чому дитина не випорожнюється, наступними частими причинами:

 • слабка перистальтика кишечника новонародженого;
 • повне засвоєння грудного молока травною системою грудничка;
 • похибки в харчуванні матері;
 • погане засвоєння штучної суміші;
 • кишкова інфекція;
 • занадто раннє введення прикорму;
 • недолік рідини (у дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні);
 • прийом медикаментів матір’ю або дитиною.

Педіатри завжди звертають увагу мам і тат на те, що організм кожного малюка індивідуальний, і процеси, що проходять в ньому, можуть відрізнятися від загальноприйнятих норм. Тому в першу чергу потрібно стежити не за кількістю випорожнень на добу, а за самопочуттям малюка і характером калових мас.

Як зрозуміти, що у немовляти запор?

Зазвичай в ситуації, коли дитина не какає два дні і більше, молоді батьки починають сильно переживати і намагаються негайно дізнатися, чому це відбувається і що робити, якщо немовля не какає. Але лікарі попереджають: для початку дуже важливо зрозуміти, чи дійсно відсутність дефекації є ознакою запору. Безпідставне втручання в роботу шлунково-кишкового тракту може лише нашкодити малюкові, підірвавши і без того несталий травну систему.


Якщо немовля довго не какає, зверніть увагу на його поведінку. Про те, що у малюка виникли серйозні труднощі з процесом дефекації, скажуть наступні симптоми:

 • дитина не справляв нужду два або три дні (в деяких випадках більше) і регулярно намагається покакать, при цьому підтягує ніжки до живота, тужиться, крекче і плаче, але його спроби ні до чого не приводять;
 • животик крихти сильно напружений, що доставляє йому великий дискомфорт, через біль у черевній області немовля стає примхливим, погано спить і може відмовлятися від їжі;
 • підвищене газоутворення в кишечнику призводить до здуття, але при запорах гази не виходять назовні, викликаючи сильні болі. У деяких випадках малюк пукає, але не какає, і це теж може бути симптомом запору;
 • дитина не какал 2 дня, а на третій день при дефекації з’явився сухий або занадто густий стілець. При запорі кашкоподібний стілець після кількох діб відсутності може виходити з «пробкою» – твердої частиною каловой маси, яка закривала пряму кишку і не давала решті калу звільнити кишечник.

Поодинокі випадки труднощі з випорожненням кишечника ще не говорять про те, що малюк мучиться запорами, адже впливати на появу цього відхилення в роботі травної системи можуть багато чинників. Але якщо подібні ситуації повторюються регулярно і супроводжуються кількома з перерахованих вище симптомів, це свідчить про те, що малюк відчуває проблеми з дефекацією і йому потрібна допомога.

Як допомогти малюкові при запорах?

Отже, найважливіший для батьків питання – що робити, якщо дитина не какає? Якщо стан немовляти не викликає великих побоювань (відсутня блювота, температура та інші патологічні ознаки інтоксикації), можна спробувати впоратися з запором в домашніх умовах. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, його мамі потрібно терміново переглянути своє меню. Їй варто відмовитися від продуктів, які викликають ущільнення калових мас і проблеми з травленням (жирні, солодкі страви, хлібобулочні вироби, рис та інші).

Для штучному вигодовуванні, які страждають запорами, потрібно підібрати іншу суміш. Не забувайте, що порекомендувати підходяще харчування в цьому випадку може тільки педіатр. Крім того, треба простежити за кількістю споживаної дитиною рідини. Наприклад, для новонародженого малюка необхідно близько 100 мл води на добу (30 мл на 1 кг маси тіла).

Незалежно від того, на якому харчуванні знаходиться немовля, йому необхідно регулярно проводити спеціальний антіколіковую масаж живота. Найпростіше рух, яке дозволяє розслабити м’язи живота і активізувати перистальтику – погладжування долонею за годинниковою стрілкою в районі пупка. Можна також виконувати вправу ніжками, що імітує їзду на велосипеді.

Якщо ці прості заходи не допомагають, і малюк все ще не може покакать, можна зробити йому мікроклізму або поставити гліцеринову свічку. Деякі батьки вважають за краще впливати на кишечник механічним способом мислення й використовувати газовідвідну трубку. Як вже говорилося, зайве втручання в травну систему немовляти може привести до небажаних наслідків, тому такі способи усунення запору у малюка повинні використовуватися тільки в крайньому випадку і виключно за погодженням з педіатром.

Источник: galexpert.com.ua

Що робити коли немовля не какає

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.